Lekcja robienia słodyczy. 15.12.2015, 19:02

Dnia 11.12.2015r.dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Manufakturę Magia Karmelu będącą częścią Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach. Maluchy miały możliwość obserwowania pokazu wyrabiania słodyczy: lizaków i cukierków, a także spróbowania kolorowych słodkości. W trakcie warsztatów dokładnie pokazano i objaśniono, niezmieniony od wieków, ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Na zakończenie wszystkie dziecisamodzielnie wykonały smakowite lizaki, które mogły zabrać ze sobą. W prezencie otrzymały pamiątkowe dyplomy „Małego Karmelarza” i paczuszki z cukierkami Jak nas zapewniono, wyroby te powstają z naturalnych składników, więc są zdrowe i smaczne. Karmelowe warsztaty były wspaniałym połączeniem nauki i zabawy!